T: 661 832 611
Pozostańmy w kontakcie:
Close

Masaż z kamieniami szlachetnymi-Litoterapia

Masaż z kamieniami szlachetnymi-Litoterapia

Litoterapia jest zabiegiem znanym już w czasach starożytnego Egiptu. Jest to zabieg bezpieczny i odprężający a przy tym skuteczny. Każdy zabieg rozpoczynamy masażem ciała a następnie stosujemy leczniczy układ kamieni. Energia kamieni, działa i na poziomie fizycznym i duchowym. Dzięki temu możemy zastosować ją by wspomóc proces leczenia narządów. Możemy także oczyścić aurę i wzmocnić siły witalne. Nosząc np. granaty możemy dodać sobie energii, a fluoryt pomogą skoncentrować się na zadaniu. Kryształy świetnie sprawdzają się w medytacji i równoważeniu czakr.
W leczeniu stosuję się różnego rodzaju układy kamieni np. „Święty Krzyż” pomaga w bólach od kręgosłupowych, a „mistyczna siódemka ” wzmacnia konkretny organ. W gabinecie można kupić kamień do kuracji w domu lub zamówić.
Energia kryształów, była znana i stosowana nie tylko przez medyków, ale także władców i kapłanów. W korony władców wkładano, rubiny, diamenty czy szafiry by zapewnić siłę i dostatek. Natomiast biskupi do dzisiaj noszą pierścienie z ametystem by w modlitwie być bliżej Boga.
Litoterapia oprócz wymiaru ezoterycznego, ma też uzasadnienie naukowe. Każdy kamień to albo pierwiastek albo związek chemiczny, który poddany wielu procesom geologicznym wykrystalizował i zmienił się w minerał. Kamień jak wszystko co nas otacza rezonuje i emituje kolor, czyli „odbija” długość fali światła w odpowiednim dla siebie kolorze. Umiejętne zastosowanie właściwości chemicznych i fizycznych, może nam pomóc w poprawie jakości życia.