T: 661 832 611
Pozostańmy w kontakcie:
Close
REIKI

REIKI

REIKI
Niektórzy z Was może już zetknęli się z tym słowem, a jeszcze inni doświadczyli Reiki na sobie. Są też i tacy, którzy nic nie wiedzą o Reiki i przez to są „sceptycznie nastawieni”.🤔 Wszystkim Wam, chciałabym przybliżyć metodę naturalnego uzdrawiania Reiki, którą to poznałam, za pośrednictwem Mistrzyni Reiki – Krystyny Włodarczyk-Królickiej 😊😊
Reiki jest starą metodą uzdrawiania poprzez przekazywanie Uniwersalnej Energii Życiowej, wszystkim potrzebującym. 🌞
Ja nazywam tą energię Promień Życia, gdyż tym właśnie dla mnie jest. Takie jest jej zadanie – życie.🌏
Kiedy Japończyk Mikao Usui, podczas wieloletnich medytacji i analiz zapisków w księgach buddyjskich, doznał oświecenia i opracował system uzdrawiania za pomocą energii przekazywanej poprzez nakładanie rąk. 🙌
Był rok 1914r. Przez kolejne lata, jego metoda była coraz lepiej znana i ceniona przez pacjentów. Usui postanowił założyć w Tokyo, stowarzyszenie naukowe uzdrawiania duchowego Usui-reiki-ryōhō-gakkai. Był to rok 1921. Adepci szkoleń, uczyli się nie tylko jak układać dłonie na ciele i jakie sekwencje po sobie następują, ale także uczyli się etyki życia i uniwersalnej miłości.
Moja Mistrzyni, mówi, że tylko osoba, która otworzy serce na drugiego człowieka może przekazywać uzdrawiającą energię. 💗💗
Czasami, katolicy zżymają się na uzdrawianie poprzez nakładanie rąk, ale wystarczyć przeczytać nowy testament, by znaleźć zachętę do stosowania takich metod. Polecał ją Jezus / Łk 9,1-6;10,1-1; 10,1-12, Mk 6,7-13, Mtv10,5-8,/. Dodatkowo w liście Św. Pawła do Koryntian, możemy przeczytać, że uzdrawianie jest jedną z łask, które otrzymujemy od Ducha Świętego.
➡️Reiki, jest bezpieczne, mogą ją przyjmować kobiety w ciąży i dzieci. Reiki działa na cały organizm, a jej znaczny przekaz czuć w miejscach, gdzie organizm potrzebuje większej dawki energii.
➡️Ma za zadanie wesprzeć leczenie, przyśpieszyć rekonwalescencję a nawet „tylko” poprawić samopoczucie.
➡️Jako energia miłości, życia przynosi spokój ducha i wiarę w siebie, w lepszy czas.
➡️Dla biorcy może być też formą medytacji, relaksu po całym dniu, tygodniu ciężkiej pracy. Może to być alternatywa dla masaży, dla tych co nie lubią tak bliskiego kontaktu z terapeutą.
Na Zachód i do tym samym do Polski, Reiki trafia poprzez Hawaio Takata, która początkowo praktykuję na Hawajach gdzie mieszka, a następnie uczy w Stanach Zjednoczonych, gdzie do lat 70 XX w. inicjuje 22 uczniów❗Wśród nich jest Pani Wania Twam, która na swojej drodze spotyka Polkę, siostrę Mariuszę, czyli Jadwigę Bugaj. Ta otrzymuję inicjację mistrzowską w 1991r. Cały czas jeździ po wielu ośrodkach w Polsce i pomaga cierpiącym i chorym. W 1992 roku poznaję Krystynę Włodarczyk-Królicką , którą jest jednym z organizatorów spotkania siostry Mariuszy z osobami zainteresowanymi tą metodą uzdrawiania, oraz pacjentami.
To spotkanie przeradza się w wieloletnią przyjaźń i współpracę. 3 grudnia 1994r. Krystyna Włodarczyk-Królicka, przyjmuję inicjację mistrzowską z rąk siostry Mariuszy.
Oczywiście to nie są jedyne osoby, które praktykują Reiki. To tylko krótka historia jednej z linii przekazu, a w tle jest wiele osób i wiele cudownych doświadczeń Reiki.😊😊
Reiki to nie sekta, nie jest też powiązana z żadną religią. Reiki to dar dla ludzi. Możesz go przyjąć, ale nie musisz.
Zapraszam na zabiegi.